Říjen 2007

LETEM mým SVĚTEM

21. října 2007 v 18:07 | snowgirl |  HALABALA
Prohlížela jsem si fotky ze čtvrteční akce a: 1) je tam vyfocenej takovej ten můj pohled, kdy by mi už nikdo neměl nosit ani toho nejmenšího panáka 2) zjistila jsem, že mě Pavouk zvedal třeba tak metr nad zem 3) nerozumím fotce č. P1010153, na které dřepím za jukeboxem 4) nerozumím ani fotce P1010161, kde Denisa hladí Evu po hlavě… tu hlavu má Eva položenou na baru jako pod gilotinou. Rozumím tomu, proč mi v pátek bylo špatně až do půl páté do odpoledne. Asi za to můžou ty piva. Ty čtyři piva. A ty panáky. Těch šest malých. A ty dva velký. A pak určitě taky ty, co nám vůbec nepsali na lístek. Už to fakt nezvládám jako zamlada.
Slíbila jsem mamině (asi je jedno z těch období, kdy spolu můžeme normálně komunikovat, a dokonce mi přijde fajn)… no, slíbila jsem jí, že už nebudu používat slova jako "hovno" a "prdel". Vydržela jsem to asi tři hodiny a zjistila jsem, že se mi dost výrazně zúžila slovní zásoba.
Taky jsem včera byla v Sazka Areně na paní Gwen von Stefani, Gwen de Stefani, Gwen Stefaniové… a bylo to luxusní. Abychom mohli fungovat, dali jsme si jednu takovou tu šťávičku, co se zajídá pomerančem se skořicí (v podstatě to nebyl panák, ale vitamín Cé), no a v Sazce potom pár skleniček sektu, jak jsme vznešeně nazývali bublinky v plastových skleničkách na stopce. No, paní Gwen zpívala na jezdících schodech a kolem ní poskakovalo několik Japonců coby taneční kompars. V jednu chvíli ta blonďatá šibalka dokonce přeběhla napříč Sazkou a zpívala normálně mezi těma sedačkama s lidma. Taky se za ten koncert asi šestkrát převlíkla, což jí naprosto schvaluju, jelikož to dělám běžně zhruba tak každý druhý ráno. Ale to je fuk, jen jsem chtěla říct těm, kteří se nám divili, že tam vůbec jdeme, že to bylo super.
Fixa mě tím novým albem taky příjemně překvapila. Když vím, co třeba dokázal předvíst za hrůzy na posledním albu Divokej Bill, kterýho nejspíš asi otextoval nějakej de Bill, jinak si opravdu nedokážu vysvětlit vznik textů jako: "Ty jsi váha muší, lehce tě něco vzruší, koukám jak tvý srdce buší", případně to o tom čmelákovi, co ho cosi láká, nebo o síti, která zmutovaným hlasem o-mo-tá-á-vá… jsem z Fixy nadšená. Hrozně se mi líbí tohle:
Tak jsem řek: "Hej, máš drobný, darling?"
A ona řekla, že nějaký má.
A já jsem řek: "Fajn, tak na dvě kávy
z automatu, on nám je dá."
A pak jsem šli ven a tam jsme stáli
tři hodiny a dvacet minut
a kolem byl svět, který byl správný
i s kelímkama z automatu
THE END

PAN REKTOR

18. října 2007 v 9:40 | snowgirl |  MONOaDIAlogy
- vsuvka před samotnou přednáškou -
"Povím vám veselý příběh z mého jinak smutného života… Jel jsem metrem. Tam milion školáků s těma obrovskýma aktovkama, všichni se žduchali. Držel jsem se u tyče, tou jízdou jsem se celej třepal, a měl jsem sto chutí jim ty batohy rozkopat. Po chvilce jsem to už nevydržel, tak jsem se zkoušel jít chytnout jinam, a jeden z těch malých kluků mi říká: "Hele dědo, říká se s dovolením!" přičemž se začal hrozně a smát a povídá: "Tak už aspoň vím, na čem jsem!"